Římskokatolická farnost Olešnice na Moravě!

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma


Cyklotour

Email

Bystřické koupaliště

Minulý týden jsem strávil spolu s ostatními mládežníky a panem farářem tři dny na kolech. První den jsme ujeli úžasných 43 km. Jeli jsme z Olešnice do Štěpánova nad Svratkou přes Dalečín a kolem Vírské přehrady. Nejlepší na tom bylo, že jsme jeli skoro pořád z kopce nebo po rovině. Druhý den jsme navštívili hrad Pernštejn a konečně jsme se i vykoupali v Bystřici. Nebylo to sice velké ani hluboké koupaliště, za to bylo uprostřed náměstí a měli jsme spoustu diváků. Den jsme zakončili mší svatou ve Víru. Poslední den po cestě domů jsme se vykoupali v rybníku ve Čtyřech Dvorech, abychom domů přijeli čistí. Velké poděkování patří všem , kteří nám vařili a zvláště panu farářovi, který měl odvahu s námi jet. Brzké uzdravení přeji všem, kteří havarovali. Děkuji všem účastníkům za dobré společenství a těším se na další Cyklotour.

fotogalerie

 

Pouťová pohádka

Email

Herecký ansámblK olešnické svatovavřinecké pouti již neodmyslitelně patří táborák s pohádkou v Kněževsi. Letos jsme  k tomuto účelu nacvičili zbrusu novou pohádku "Ať žije vévoda Josef!" Je to příběh o princi Adamovi, který chce zažít velké dobrodružství, jeho dobrém příteli Matějovi a dvou podvodnících. V pohádce se také setkáváme s králem a královnou, princeznou Klárkou, písařem, služebnou Ankou, rozlobenou zvukařkou, stěžující si divačkou, panem soudce, drábem, třemi trhovkyněmi sdruženými v občanském spolku Odhodlané občanky a kočovnými herci, kteří nás celým příběhem provází. Prostě příběh zcela pravdivý o přátelství a lásce a o tom, co se může stát, když zvolíš špatné rádce.

Po pohádce jsme zapálili táborák, opekli párky a povídali si až do noci. Díky vám, kteří jste jakkoli pomohli s přípravou táboráku, hercům za skvělé výkony a divákům za úžasnou atmosféru. Díky vám všem za krásné společenství a příjemné ukončení poutního dne.

 

OLEšnický FArní TAbor 2010

Email

OLEFATA 2010

,,Vydařených devět dní v olefatské říši", tak můžeme hodnotit letošní tábor. Obnovovatelé zničeného pohraničí ze zemí Gadalonie, Durgonie, Brinnsko, Atalánie a Mosajsko dokonale zvládli své poslaní, ale i své chování (že by to bylo kolem štěstí?:-) Po krásném pobytu v Rakoveckém údolí nabytého hrami, boji s bandity, návštěvami u krále, slaňováním, výtečným jídlem, nočmími hrami, spaním pod širákem, hlídkami... se už těšíme na pouť. Děkuji všem děckám, dobrodincům, kuchařkám, rodičům, vedoucím a zdravotnici. Díky moc a hlavně Deo gratias!

fotogalerie (zatím neúplná)

 

Benedikt XVI. ministrantům

Email

Podle tradice zemřel 15. srpna roku 257 jistý Tarsicius - mladík, který si nesmírně vážil eucharistie. Jeho příběh a poselství služebníkům oltáře sdělil Svatý otec při generální audienci u příležitosti evropské pouti ministrantů.

..Drazí přátelé! Propůjčujete Ježíšovi svoje ruce, svou mysl a svůj čas. Neopomine vás odměnit, darovat vám pravou radost. Dá vám pocítit, v čem spočívá plnost štěstí. Svatý Tarsicius nám ukázal, že láska nás může přimět dokonce k tomu, abychom darovali život za autentické dobro, opravdové dobro, za Pána..

Celý překlad promluvy pronesené pro více než osmdesát tisíc poutníků na svatopetrském náměstí je možno si poslechnout skrze přehrávač níže případně přečíst na stránkách vatikánského rozhlasu.

 

Pozvánka na otevření komunitního centra

Email

Plakát na slavné třídenní

{jcomments on}

 

Náš nový web

Email

Na počátku stála myšlenka změnit běh věcí, který spíše než během byl na místě přešlapováním. V poslední době bych dokonce řekl degradací dosaženého. Stránky se začaly pomalu rozpadat. Ztráta aktuálnosti, provázanosti, nemožnost jednoduše vkládat obsah.

Původní verze webu je stále dostupná. Nový web je po obsahové stránce zatím horší kopií.

 


Strana 43 z 43