sobota
19.8.
1. čtení: Joz 24,14-29
Žalm: Zl 16
2. čtení:
Evangelium: Mt 19,13-15

BOHOSLUŽBY V KOSTELE SV. VAVŘINCE

Neděle: 8,00 | pondělí: 7,00 | středa, pátek: 18,30
sobota: 8,00 >> Sledujte ale ohlášky <<


Listopadové číslo časopisu

NOVÉ FOTOGALERIE                                                     ►další

Farní tábor v Bukovince (20.-30.7.)
Farní tábor v Bukovince (20.-30.7.) (31)

Pouť na Majdalence (23.7.)

sobota
19.8.
1. čtení: Joz 24,14-29
Žalm: Zl 16
2. čtení:
Evangelium: Mt 19,13-15

služby lektorů


Přiložené soubory:
Stáhnout či otevřít soubor (porad_bohosluzeb.pdf)ohlášky 13.8. - 20.8. 2017[aktuální program, oznámení]
 


Mariánská pouť na Vranov, do Křtin a Sloupu

Napsat e-mail
pozvánky

Letos se tradiční mariánská pouť výjimečně uskuteční v neděli - 21. září. Přihlašujte se v kostele do 12.9.

 
 

Na korunovaci do Staré Boleslavi

Napsat e-mail
pozvánky

Do Staré Boleslavi, kde o národní svatováclavské pouti proběhne korunovace Palladia země české, se lze vydat levněji a komplikovaněji vlakem, nebo v případě dostatečného počtu zájemců autobusem. Zapisovat se lze do 14.9. na list v kostele.

 
 

Modlitební štafeta

Napsat e-mail
pozvánky

Svět plný nepokojů vyzývá k modlitbě. V naší modlitební štafetě za pokoj a mír chceme pamatovat na lidi, kteří strašlivě trpí na mnoha místech Země. S utvářením pokoje nicméně nutno začít u sebe a ve svých rodinách. štafeta probíhá od začátku září do 8. prosince. Doporučenou modlitbou je alespoň jeden desátek růžence. Půst může být dle individuálních možností o chlebu a vodě. Prostředky sesbírané z almužen do kasičky u Panny Marie odešleme na základě prosincového rozhodnutí farní rady konkrétním potřebným.

 
 

Mariánské trienium 2014-2016

Napsat e-mail
pozvánky

Novénou prvních devíti sobot jsme vstoupili do Mariánského trienia. Vrcholnou události prvního roku je bezesporu korunovace Panny Marie, která se - za účasti Dominika kardinála Duky - uskuteční, dá-li Pán, v pondělí 8. 12. 2014. V dalších dvou letech nás čekají poutě na slavná poutní mariánská místa Evropy a také serie tematických katechezí. 

 
 

Pěší pouť k Božímu milosrdenství 2014

Napsat e-mail
články

Letošní pouť k Božímu milosrdenství do Slavkovic nesla hlavní myšlenku: „Ty jsi svědek mého milosrdenství.“ 19.7.2014 vycházeli poutníci ze tří míst naší vlasti – z Fulneku, Hodonína a Prahy - aby po týdenním putování došli do prvního chrámu Božího milosrdenství u nás. Pouť hodně podobná pěší pouti na Velehrad, kdy pod vedením kněží spolu s řeholními sestrami putuje v procesí asi 40 poutníků v každém proudu. Vpředu procesí kříž, obraz Božího milosrdenství a česká vlajka, uprostřed kytara a mikrofon s ozvučením.

 
 

Svatovavřinecká pouť 2014

Napsat e-mail
pozvánky

V úterý před poutí proběhne duchovní obnova pod vedením novokněze Tomáše Šímy, kaplana v Letovicích. Behem nedělní slavnosti budou slouženy tři mše svaté (6,45 - 8 - 11). Svátostné požehnání povede náš novokněz Karel Adamec. Pouťový táborák v Kněževsi pak slibuje pohádku v režii silné mládežnické generace.

 
 

Národní pouť rodin

Napsat e-mail
zaujalo nás

Milé rodiny, Česká biskupská konference vás srdečně zve na  Národní pouť rodin, která se bude konat 29.–30. srpna 2014 ve Žďáru nad Sázavou v areálu zámku.

Pouť je určena nejen rodinám s malými dětmi, ale všem, kdo chtějí užitečně a příjemně prožít poslední prázdninový víkend. S nabídkou bohatého programu je možno se seznámit na letáčcích i na webových stránkách www.narodnipoutrodin.cz, kde budou postupně zveřejňovány všechny související informace.

K přípravě na pouť najdete na odkazovaných webových stránkách také katecheze pro děti, mládež i rodiče, které mohou být povzbuzením i pro ty z vás, kteří se z jakýchkoli důvodů nebudete moci pouti zúčastnit.

Cílem Národní pouti rodin je v rámci oslav Roku rodiny vzájemně se sdílet, inspirovat a přispět k odvaze prohlubovat společenství církve, které je stálým místem pozvání pro všechny.

 
 

Strana 10 z 40

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>