Římskokatolická farnost Olešnice na Moravě!

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma


Online přenosy bohoslužeb

Email

Vedle >> televize Noe << či >> Radia Proglas <<

lze naladit celou řadu dalších přenosů z různých farností skrze rozcestník >> MšeOnline.cz <<

Pokud vše bude fungovat, může naše farní společenství zůstat ve spojení skrze >> živé vysílání bohoslužeb z kostela sv. Vavřince <<


 

Rozhodnutí biskupa Vojtěcha Cikrleho pro brněnskou diecézi v souvislosti s pandemií

Email

Milé sestry, milí bratři,


vzhledem k aktuálnímu vývoji pandemie koronaviru COVID-19 a v návaznosti na nouzový stav vyhlášený vládou, vydávám toto rozhodnutí:


Od dnešního dne (čtvrtek 12. března 2020) od 14.00 hodin se až do odvolání ruší všechny (tedy nejen nedělní) bohoslužby, společné pobožnosti, duchovní obnovy, modlitební setkání a jiná shromáždění v kostelích, kaplích a jiných prostorách Římskokatolické církve na území brněnské diecéze. Kněží budou slavit mše svaté bez účasti lidu na úmysly, na které by byly slouženy veřejně.

Nadále platí, že po dobu trvání mimořádných opatření uděluji dispens od osobní účasti na nedělní bohoslužbě. V tomto případě je možné Ježíše Krista přijímat duchovně, tedy vyjádřením touhy po jeho přijetí a spojením se s ním v duchovní jednotě. Kostely podle místních možností mohou zůstat otevřené pro osobní modlitbu.


Situaci, kterou nyní prožíváme a která přináší dočasné odloučení od setkání s Ježíšem Kristem ve svátostech, přijměme i jako nabídku a výzvu. Může být například cestou k tomu, abychom si uvědomili, jak velkým darem jsou pro nás svátosti i ti, kteří je udělují. Prosím, přijměme tuto situaci jako rodina, které není lhostejné, co prožívá ten druhý. Nehledejme výhody pro sebe, nechtějme obejít bezpečnostní opatření či rozhodnutí. Nereptejme. Přijměme letošní výjimečnou postní dobu jako účast na Kristově křížové cestě, která byla nutnou součástí jeho vítězství. Připomínám i dnes, abychom se vrátili k domácí četbě Písma a ke společným modlitbám v rodinách, například s využitím Kancionálu.

Prosím každého z vás, abychom se spojili každý večer ve 20.00 hodin modlitbou růžence. Ať je tato modlitba nesena úmyslem na zastavení pandemie koronaviru a k ochraně našich rodin. A ještě vás vybízím k vědomému a citelnému celodennímu postu, případně k almužně na dobrý účel, a to v úterý 17. března. Tento den budu takto prožívat spolu s vámi.

Připomínám také možnost sledování přenosů bohoslužeb v médiích (například Radio Proglas a Televize Noe je vysílají každý den).


Milí sestry a bratři, nepropadejme panice a malomyslnosti, i v této době je milující Bůh s námi.


Žehná   Váš biskup  Vojtěch

Brno, 12. 3. 2020


 

Služby na úklid kostela 2020

Email


Přílohy:
Download this file (sluzby_uklid_2020.pdf)rozpis služeb dle skupin[rok 2020]
 

FotoFest 2019

Email

Společenství fotografů Člověk a víra, ve kterém jsou i naši dva farníci, prožilo v sobotu 23. listopadu vernisáž výstavy v pražské katedrále. Kromě obrázků z akce si lze (třeba jako povzbuzení pro ty, kdo by přemýšleli o zapojení do Člověk a víra) přečíst také o tom, co jednotlivým členům Člověk a víra přináší.  

Služby lektorů od listopadu

Email


Přílohy:
Download this file (lektori_listopad2019-unor2020.pdf)lektori_listopad2019-unor2020.pdf[služby lektorů]
 

Farní den

Email


 

Nebeský orloj v Bystrém

Email

V Bystrém 16.6. od 16 hodin...

Přílohy:
Download this file (nebesky_orloj_bystre.pdf)Nebeský orloj[plakát]
 


Strana 2 z 44