Římskokatolická farnost Olešnice na Moravě!

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

krátké ohlasy

Pozdrav z Makedonie

Naši milí spolufarníci, posíláme vám pozdravy z Makedonie. Navštívili jsme dům Matky Terezy ve Skopje a dále pokračujeme v cestě po stopách chrámů založených Sedmipočetníky.  Právě teď jsme v Ohridu. Pamatujeme na vás!  O. Pavel, Václav, Vojta, Fanda, Ondra, Pavla, Helča a Markéta

 

Svatodušní holubička

Na slavnost Seslání Ducha svatého si chrámový sbor připravil skladbu z České mariánské muziky Adama Václava Michny z Otradovic. Pokud nefunguje přehrávač, zkuste odkaz.

{http://soundcloud.com/v-clav-pl-hal/svatodusni-holubicka}

1. Svatodušní Holubičko,
neprodlívej,
v nás sobě zhotov hnízdičko:
ach, k nám lítej!

2. Lítej, lítej, Holubičko,
všeckas bílá.
Ej, jak se stkví tvoje líčko,
všeckas milá.

8. A budeme vděčnou za to
píseň zpívat,
svatodušní radost na to
oslavovat.

12. Opakujíc tisíckráte,
Holubičko:
Vitej na stotisíckráte,
Holubičko!


 

Za Jindřichem Procházkou

V sobotu 26. listopadu 2011 jsme se slavnou pohřební mší svatou rozloučili s dlouholetým kostelníkem a všestraně aktivním farníkem panem Jindřichem Procházkou. Jeho pohřbu se zúčastnilo nevídané množství lidí, stáli vprostřed kostela i na nádvoří. Kolem oltáře zástup ministrantů, oba jáhnové a čtveřice kněží. Pan Procházka zemřel krátce po svých sedmdesátých narozeninách, v olešnické farnosti kostelničil dvacet let. Bohu díky za jeho život.

 

Ministrantský výlet do Army Parku

V krásné říjnové neděli, na svátek sv. Hedviky, se olešničtí ministranti vydali na výlet. Cílem byl Army Park v Ořechově u Brna. Ve vojenském parku jsme si prohlídli podzemí dříve protiletadlové základny. Zastříleli jsme si z airsoftové zbraně, z kuše, praku a plnoletí i ze samopalu. Zahráli jsme si i na Dr. Nechutu, když jsme minohledačkou hledali kovové předměty. Prolezli jsme řadu historických vojenských vozidel. Újmy nezůstalo ušetřeno ani Brno, kde jsme přesedali. Po cestě tam jsme hráli hoňku na Špilberku a při cestě zpět jsme měli kaštanovou válku v parku u Mahenova divadla.

►fotogalerie

 

Zemřel pan varhaník Miroslav Blaha

Slavnou pohřební mší svatou jsme se rozloučili s panem varhaníkem Miroslavem Blahou. V měsíci, na jehož začátku ještě v plné síle dovršil svůj 63. rok působení za varhanami v olešnickém kostele. Poděkovali jsme za dar jeho života a jeho Bohu i lidem milou službu. Pan varhaník zemřel zaopatřen 19. září 2011. Vzpomenout na jeho život můžete i skrze ►článek, který vyšel v čase jeho posledních - osmdesátých - narozenin. O tom jaké byly začátky, co vše jej provázelo během služby, o lásce k hudbě, o svém povolání, zálibách, pohledu na život a současnost se pak můžete dočíst v jednom starším ►rozhovoru.

fotografie z pohřbu

 


Strana 2 z 5