Římskokatolická farnost Olešnice na Moravě!

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

pozvánky

Parkování během primice

Pro parkování aut jsou vyhrazena parkoviště vyznačená v ►mapce. Jejich umístění bude označeno šipkami na dopravním značení. Obsazována budou dle aktuální situace. Dbejte, prosím, pokynů služby. V případě obsazení základních parkovacích ploch budete nasměrování na rezervní místa. Parkování pro invalidy je připraveno v blízkosti kulturního domu. Respektujte to, prosím. (Parkovací místa pro kněze jsou vyhrazena na zahradě orlovny). Těšíme se na vás a prosíme vás o toleranci a včasný příjezd.

 

Primice Karla Adamce

(Hledáte-li: ► informace pro hosty (mapa, program))

Představte si, že děláte svatbu pro tisíc lidí! To už stojí nějaké úsilí a na takové svatbě je potřeba spousta rukou ochotných pomoci. A primice, to bude pro Káju den, kdy bude oslavovat svoje ano, bezvýhradné ano, které řekl Pánu Ježíši a toto ano platí v dobrém i ve zlém dokud je smrt dokonale nespojí v jedno. Chci Vás proto jeho jménem vyzvat k tomu, abyste se zapojili, každý podle svých možností, do příprav primice a organizace jejího průběhu. Aby však neorganizoval každý všechno, každou část příprav má na starosti jeden nebo dva lidé, kteří jsou za ni zodpovědní. Velmi vás prosím, pokud jste se v některém úseku „našli“ a rádi byste pomohli, abyste kontaktovali člověka zde uvedeného a pouze s ním se domlouvali, co je potřeba udělat. Jednotlivé úseky a kontaktní osoby jsou uvedeny v příloze.

Přílohy:
Download this file (primice_organizatori.pdf)Organizátoři primice[sekce, kontakty]
 

Velkopáteční křížová cesta farností

Blíží se pátý a možná poslední ročník velkopátečního putování. Během "křížové cesty po hranicích farnosti" projdeme podobně jako loni všemi obcemi naší farnosti.

Vyrážíme na Velký pátek v 6,30 od kostela sv. Mikuláše. Trasa sice čítá více než dvacet pět kilometrů, lze se ale kdykoli odpojit. Po předchozích "experimentech" s textem modliteb letos nejspíše použijeme meditace z některé velkopáteční křížové cesty v Koloseu.

Trasu cesty i pár obrázků z předchozích let ukazuje interaktivní mapa.

 

Promítání filmu Poslední vrchol

V pátek 7.2.2014 od 19 hodin v olešnickém kině. Film v původním znění s českými titulky. Místa se dopředu nerezervují. Vstupné 30 Kč. Promítání v olešnickém kině zajišťuje Spolek přátel piva, na jeho stránkách naleznete pozvánku.

Více o snímku na www.poslednivrchol.cz


 

Ples se blíží nezadržitelnými kroky

Přestože se ples blíží titulkem naznačenou rychlostí, jistě nebude jen záležitostí tanečních kroků.

Alespoň to naznačuje spot na stránce události.


 


Strana 10 z 27