Římskokatolická farnost Olešnice na Moravě!

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

články

Informace k farním fotogaleriím

Určitě jste si všimli, že od konce roku 2015 jsme změnili způsob prezentování fotografií ze života farnosti. Fotky z některých našich farních akcí a od jiných fotografů, stále dáváme přímo na naše farní stránky, většina se ale nachází na stránkách Člověk a víra. V následujícím článku vám tento projekt přiblížím a také přidám pár informací k možnostem prohlížení a stahování fotek...

Celý článek...
 

Mariánský oltář v korespondenci pana faráře Benáčka

Ve čtyřicátých letech dvacátého století inicioval olešnický farář Leopold Benáček rozsáhlou renovaci interiéru olešnického kostela. Dochovala se obsáhlá korespondence, ze které zde přinášíme úryvky týkající se bočních oltářů. Právě na mariánském bočním oltáři stojí socha Panny Marie, která bude korunována 8. prosince 2014...

Celý článek...
 

Pěší pouť k Božímu milosrdenství 2014

Letošní pouť k Božímu milosrdenství do Slavkovic nesla hlavní myšlenku: „Ty jsi svědek mého milosrdenství.“ 19.7.2014 vycházeli poutníci ze tří míst naší vlasti – z Fulneku, Hodonína a Prahy - aby po týdenním putování došli do prvního chrámu Božího milosrdenství u nás. Pouť hodně podobná pěší pouti na Velehrad, kdy pod vedením kněží spolu s řeholními sestrami putuje v procesí asi 40 poutníků v každém proudu. Vpředu procesí kříž, obraz Božího milosrdenství a česká vlajka, uprostřed kytara a mikrofon s ozvučením.

Celý článek...
 

Papež požehná korunku pro olešnickou Pannu Marii

Společně s korunkou staroboleslavského Palladia země české požehná papež František i korunku pro sochu Panny Marie v Olešnici. Slavnost proběhne ve středu 12. února 2014 od 10.30 hod. v rámci cesty Ad limina.

Celý článek...
 

Chlouba křesťanského Říma

Není nad to, když se píseň Chlouba křesťanského Říma ozývá při pouti v plné kráse. Protože jsme se ji kdysi naučili jinak, než odpovídá notám, přinášíme notový záznam a také elektronickou nahrávku, která notám odpovídá. Zvyk se přemáhá zvykem, a proto doporučujeme píseň si doma několikrát přezpívat (kompletní text také přikládáme).

{http://soundcloud.com/v-clav-pl-hal/chlouba-k-es-ansk-ho-ma}

Přepis not do elektronické podoby zajistil František Ostrý. Soubory MIDI v příloze lze více než přehrát. Zvláště pro členy sboru je vhodné stáhnout si nějaký software (zdarma je např. Anvil Studio), který umožňuje sledovat během přehrávání noty, přehrávat jednotlivé hlasy, měnit tempo apod.

Podle dostupných indicií je autorem písně Chlouba křesťanského Říma první hrotovický farář P. Tomáš Sec, který nedaleko Třebíče působil v první třetině 20.století. Po bližších informacích pátráme dotazem do Hrotovic.

Máte-li nějaké informace k písni, nebo jste třeba objevili chybu v podobě jejího zápisu, ze kterého budeme zpívat o pouti, přidejte zde komentář, případně kontaktujte správce farního webu ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

Přílohy:
Download this file (chlouba13.pdf)Chlouba křesťanského Říma[Text s notami v PDF]
Download this file (Chlouba_krestanskeho Rima-tympany.mid)Chlouba křesťanského Říma[MIDI, orchestr]
Download this file (Chlouba_krestanskeho Rima-varhany.mid)Chlouba křesťanského Říma[MIDI, varhany]
 


Strana 1 z 3