Římskokatolická farnost Olešnice na Moravě!

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

články

Z věstníku brněnského biskupství

Pomalu se blíží Světové setkání mládeže v Madridu a je dobré počítat s termínem... Mnohem dříve se odehrají jiné akce pořádané Diecézním centrem života mládeže v Osové Bítýšce... Diecézní muzeum pořádá přednáškový cyklus o světových náboženstvích... Nezapomeňte, že před poslední říjnovou nedělí spíme o hodinu déle...

Celý článek...
 

Farní pouť do Sloupu, do Křtin a na Vranov

Panna Maria vranovská

V sobotu 18.9. jsme tak jako každý rok vyrazili na pouť k Panně Marii. Sice už to nebylo tak jako dříve, pěšky, ale s panem Šauerem. Využili jsme služeb jeho autobusové dopravy a vezli se pěkně krytým vozem.

Celý článek...
 

Neratov

O poutním místě Neratov jste se již mohli něco málo dozvědět v článku "Pouť do Neratova". Nyní tedy podrobnější informace. Území, kde se Neratov nachází, patřilo do Sudet (Neratov se dříve jmenoval Bärnwald). Jak ale došlo ke zkáze místního chrámu? Zdejší poutní kostel těsně po válce vyhořel.

Celý článek...
 

Pár slov ke zdravotnímu stavu paní Mistrové

paní MistrováPaní Mistrové praskla výduť na jedné z důležitých mozkových cév tzv. aneurysma. Došlo k rozsáhlému krvácení do mozku v jehož důsledkem padla do bezvědomí. Po převozu do nemocnice v Boskovicích a následném CT vyšetření byl konstatován nezvratný stav s nemožností dalšího lékařského zásahu. Společně s její rodinou jsem ji ještě té noci navštívil a udělil jsem ji svátost nemocných. Začali jsme se modlit o zázrak k Janu Pavlu II. Druhý den se Paní Mistrová probrala z bezvědomí a proto lékaři znovu konzultovali její stav. Rozhodli se pro převoz na neurochirurgickou kliniku do Brna a následně ji operoval špičkový tým lékařů. Po složité šestihodinové operaci, která se konala z pondělí na úterý (o svátku patrona olešnické farnosti svatého Vavřince) se podařilo odsát krevní sraženinu a uzavřít cévu.

paní Mistrová během brigádDeset dní byla v umělém spánku a na základě dobrých výsledků vyšetření ji  začali probouzet. Po probuzení začíná reagovat na oslovení, jednoduché otázky, začíná kývat hlavou a poznávat nejbližší rodinu. Její stav se den ze  dne lepší. Postupně začíná spontánně dýchat a tak mohla být odpojena od dýchacího přístroje. Začíná i jíst a lépe reaguje, poznává lidi, usmívá se a těší se zpět do Olešnice. I přesto, že stav zůstává nadále vážný, vše nasvědčuje uzdravení.

I sálová setra přítomná celé operaci, která je ateistka, přiznává, že to muselo být vymodlené. Děkuji všem za  modlitby a podporu.

 

Ministrantský čundr

Porta coeliSedmero statečných ministrantů se vydalo za kulturními i přírodními krásami v okolí Doubravníku a Tišnova.Na své cestě museli čelit dešti, větru (tornádo se jim naštěstí vyhlo) a mnohým jiným těžkostem.

fotogalerie

Celý článek...
 


Strana 3 z 3