Římskokatolická farnost Olešnice na Moravě!

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma


ODKAZY

Všechny odkazy zde uvedené vedou mimo webové stránky olešnické farnosti a otvírají se do nového okna/panelu. Níže je výpis článků, kterými olešničtí farníci odkazují na další externí obsah.

Instituce:

česká biskupská konference - http://www.cirkev.cz Brněnské biskupství - http://www.biskupstvi.cz Plzeňské biskupství - http://www.bip.cz plenární sněm katolické církve - http://snem.cirkev.cz papežská misijní díla - http://www.misijnidila.cz

Hnutí, komunity, sdružení a spolky:

Nový Jeruzalém česká Fatima - Koclířov - http://www.cm-fatima.cz Sdružení Schoenstatt - http://www.schoenstatt.cz/ komunita Emmanuel - http://www.emmanuel.cz/

Média:

http://www.radiovaticana.cz http://tisk.cirkev.cz katolický týdeník - http://www.katyd.cz radio Proglas

Internetové portály:

http://www.biblenet.cz katechismus katolické církve - http://www.katechismus.cz http://www.katolik.cz http://www.signaly.cz http://www.crsp.cz/kaminky/kaminky.htmNoc kostelů 2015

www.nockostelu.cz

 

Setkání mládeže a víkend pro snoubence

Komunita Emmanuel zve na dvě akce, o kterých se více dozvíte z přiložených plakátků.

Přílohy:
Download this file (Emmanuel-on_je_zivy.pdf)On je živý[setkání mládeže]
Download this file (Emmanuel-snoubenci.pdf)Chodíme spolu a co dál?[víkend pro snoubence]
 

"Ó antifony"

"Osm dní před slavností Narození Páně, od 17. prosince, se v liturgii objevují texty, které svým původem sahají do poloviny prvního tisíciletí. Při večerních chvalách a nově také při mši svaté před evangeliem zaznívají antifony, jež v mnoha překladech začínající zvoláním „Ó“, podle čehož se nazývají „Ó antifony“. Tyto nenápadné texty, utkané ze starozákonních i novozákonních citací, jsou perlou mezi liturgickými modlitbami. Je v nich shrnuto očekávání Spasitele, kterým žil Izrael i první křesťané, a které je také jádrem adventní doby..." (proglas.cz, přiblížení všech antifon v PDF)

Antifony najdete i na Youtube (chorální, polyfonní, tintinnabuli). Přidejte odkaz, víte-li o lepších nahrávkách...

 

Korunovace Panny Marie v regionálním vysílání ČT

Od času 21:55 najdete v brněnské verzi pořadu Týden v regionech (Brno) ►reportáž o korunovaci Panny Marie v Olešnici (13.12.)

►Kratší verzi reportáže odvysílala Česká televize v úterních (9.12.) Událostech v regionech (Brno).


 

Národní pouť rodin

Milé rodiny, Česká biskupská konference vás srdečně zve na  Národní pouť rodin, která se bude konat 29.–30. srpna 2014 ve Žďáru nad Sázavou v areálu zámku.

Pouť je určena nejen rodinám s malými dětmi, ale všem, kdo chtějí užitečně a příjemně prožít poslední prázdninový víkend. S nabídkou bohatého programu je možno se seznámit na letáčcích i na webových stránkách www.narodnipoutrodin.cz, kde budou postupně zveřejňovány všechny související informace.

K přípravě na pouť najdete na odkazovaných webových stránkách také katecheze pro děti, mládež i rodiče, které mohou být povzbuzením i pro ty z vás, kteří se z jakýchkoli důvodů nebudete moci pouti zúčastnit.

Cílem Národní pouti rodin je v rámci oslav Roku rodiny vzájemně se sdílet, inspirovat a přispět k odvaze prohlubovat společenství církve, které je stálým místem pozvání pro všechny.

 


Strana 3 z 10