Římskokatolická farnost Olešnice na Moravě!

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma


ODKAZY

Všechny odkazy zde uvedené vedou mimo webové stránky olešnické farnosti a otvírají se do nového okna/panelu. Níže je výpis článků, kterými olešničtí farníci odkazují na další externí obsah.

Instituce:

česká biskupská konference - http://www.cirkev.cz Brněnské biskupství - http://www.biskupstvi.cz Plzeňské biskupství - http://www.bip.cz plenární sněm katolické církve - http://snem.cirkev.cz papežská misijní díla - http://www.misijnidila.cz

Hnutí, komunity, sdružení a spolky:

Nový Jeruzalém česká Fatima - Koclířov - http://www.cm-fatima.cz Sdružení Schoenstatt - http://www.schoenstatt.cz/ komunita Emmanuel - http://www.emmanuel.cz/

Média:

http://www.radiovaticana.cz http://tisk.cirkev.cz katolický týdeník - http://www.katyd.cz radio Proglas

Internetové portály:

http://www.biblenet.cz katechismus katolické církve - http://www.katechismus.cz http://www.katolik.cz http://www.signaly.cz http://www.crsp.cz/kaminky/kaminky.htmChlapi sobě

Když už se nám nyní nedaří psát příliš často články ze života naší farnosti, využijme alespoň zmínek o nás v jiných farních zpravodajích. Také několik olešnických farníků se zúčastnilo pouti mužů do Litmanové. Více se dočtete ►v článku otce Mariana.


 

Chcete si společně s námi přečíst celou Bibli?

V rámci pastoračního projektu brněnské diecéze Vezmi a čti bude v neděli 6. října 2013 slavnostně zahájen dvouletý program "Vezmi a čti celou Bibli".

Podrobnosti včetně praktického návodu a doporučení naleznete v tomto informativním článku.


Celý článek...
 

Kurzy Alfa

Možná jste zaznamenali upoutávky na jakési kurzy, které by měly nenásilnou formou přibližovat křesťanství. Jedná se prvotně o nekatolickou iniciativu, ale i katolíci už na vícero místech kurzy Alfa pořádají.

"Pozvěte své známé, kteří hledají Ježíše Krista, zajímají se o víru nebo náboženství do kurzů Alfa. Katolické kurzy Alfa začnou koncem září v kostele u Jezuitů. Ozvěte se mailem na brno.alfa@email.cz, nebo telefonicky na  776 595 240. Web: http://brno.alfakurzy.cz"


 

Biblický kurz během čtvrtečních večerů v Brně

Všem vážným zájemcům o Bibli, kteří se s užitkem chtějí “živit Božím slovem” se opět naskýtá možnost zúčastnit se biblického kurzu. Během pěti večerů v aule brněnského Biskupského gymnázia se lektoři kurzu (doc. Mareček a dr. Pacner) budou věnovat vybraným částem Lukášova evangelia a knihy proroka Jeremiáše. Více informací a přihlášky ►na stránkách Pastoračního střediska brněnské diecéze. Přihlašuje se do 20. září!

 

Odpovědi na některé otázky k vydávání církevního majetku


"Od té doby, co zákon o majetkovém vyrovnání vstoupil v platnost, se rozběhl administrativní proces spojený s vydáváním původního církevního majetku. V souvislosti s ním se v létě opět vynořilo několik otázek, které svědčí o častém neporozumění." Na stránkách tiskového střediska ČBK naleznete ►některé odpovědi.


 


Strana 5 z 10