Římskokatolická farnost Olešnice na Moravě!

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma


ODKAZY

Všechny odkazy zde uvedené vedou mimo webové stránky olešnické farnosti a otvírají se do nového okna/panelu. Níže je výpis článků, kterými olešničtí farníci odkazují na další externí obsah.

Instituce:

česká biskupská konference - http://www.cirkev.cz Brněnské biskupství - http://www.biskupstvi.cz Plzeňské biskupství - http://www.bip.cz plenární sněm katolické církve - http://snem.cirkev.cz papežská misijní díla - http://www.misijnidila.cz

Hnutí, komunity, sdružení a spolky:

Nový Jeruzalém česká Fatima - Koclířov - http://www.cm-fatima.cz Sdružení Schoenstatt - http://www.schoenstatt.cz/ komunita Emmanuel - http://www.emmanuel.cz/

Média:

http://www.radiovaticana.cz http://tisk.cirkev.cz katolický týdeník - http://www.katyd.cz radio Proglas

Internetové portály:

http://www.biblenet.cz katechismus katolické církve - http://www.katechismus.cz http://www.katolik.cz http://www.signaly.cz http://www.crsp.cz/kaminky/kaminky.htmEvropská iniciativa občanů "Jeden z nás"

Biskupové (prohlášení ČBK, výzva biskupa Vojtěcha) i papež František (článek na vatikánském rozhlase) podporují podpisovou akci, která směřuje k tomu, aby v rámci Evropské unie byla přijata zákonná opatření zaměřená na ochranu lidského embrya. V rámci iniciativy Jeden z nás (One of us) je třeba sesbírat do 1.11. milión podpisů.

Nejjednodušší je ►podpořit iniciativu přímo na stránkách Evropské komise


 

Všem seniorům se otevírá kurz Spirituální dimenze člověka

Vzdělávání se již dlouho netýká jen dětí a studentů. Nedávný dokument Evropské unie požaduje, aby možnost celoživotního vzdělávání byla poskytnuta zvláště lidem ve věku 50 a více let. Před sedmi lety byl na Masarykově univerzitě v Brně zahájen projekt Univerzity třetího věku nazvaný Spirituální dimenze člověka. Živá teologie. Do čtyřletého vzdělávacího programu zaměřeného na otázky spirituality se zapojilo více než 900 seniorů, kteří ve dvou týdenních intervalech přijížděli do Brna ze čtyř krajů ČR...

Pokračování textu prof. Šipra včetně bližších pokynů k přihlášení naleznete v přiloze.

Přílohy:
Download this file (Spiritualni_dimenze.doc)Spirituální dimenze člověka[info o kurzu]
 

Žehnání nového památníku sv. Cyrila a Metoděje v Brně

V Jubilejním roce 1150. výročí příchodu soluňských bratří na Velkou Moravu bude ve čtvrtek 6. 6. 2013 v Brně u kated­rály sv. Petra a Pavla slavnostně odhaleno a požehnáno nové sousoší sv. Cyrila a Metoděje autorů Vladimíra Matouška a Ing. arch. Radima Horáka.

Více na plakátu a ►stránkách biskupství.

 

V Doubravníku se v sobotu rozezní zrestaurované varhany

"V sobotu 11. května 2013 požehná generální vikář brněnské diecéze Mons. Jiří Mikulášek při bohoslužbě od 15.00 hodin zrestaurované historické varhany v kostele Povýšení sv. Kříže v Doubravníku. Od 16.30 hodin na nich zazní koncert ze skladeb starých mistrů."

Nezajedete si někdo z olešnických v sobotu do Doubravníka? Autor příspěvku, který má v plánu dojet do Doubravníka z Brna vlakem, shání odvoz do Olešnice. Pište do komentářů, třeba se poskládá zájemců víc...

Celou zprávu zahrnující i příběh varhan postavených v 18. století najdete na stránkách tiskového střediska České biskupské konference.

 

Vizuální styl Noci kostelů 2013

Představujeme vizuální styl Noci kostelů 2013, společný pro země zapojené do tohoto projektu, ve kterých se Noc kostelů bude konat v pátek 24. května 2013.

Autorkou vizuálního stylu je rakouská grafička Vera Rieder. Mottem vizuálního stylu je každý rok jiný biblický verš, jehož součástí je právě slovo „noc“. V letošním roce je to verš 14,7 ze starozákonní knihy proroka Zachariáše: „Potom už nebude den ani noc, ale v čase večera bude světlo.“

Myšlenka otevřít kostely v noci vznikla před osmi lety právě ve Vídni, kde také v roce 2005 proběhla první Noc kostelů – „Lange Nacht der Kirchen“. Od té doby se Noc kostelů rozšířila do dalších evropských zemí.

Program Noci kostelů nyní v České republice připravuje více než 1000 kostelů a modliteben.

Více na ►www.nockostelu.cz

 


Strana 6 z 10