Římskokatolická farnost Olešnice na Moravě!

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma


ODKAZY

Všechny odkazy zde uvedené vedou mimo webové stránky olešnické farnosti a otvírají se do nového okna/panelu. Níže je výpis článků, kterými olešničtí farníci odkazují na další externí obsah.

Instituce:

česká biskupská konference - http://www.cirkev.cz Brněnské biskupství - http://www.biskupstvi.cz Plzeňské biskupství - http://www.bip.cz plenární sněm katolické církve - http://snem.cirkev.cz papežská misijní díla - http://www.misijnidila.cz

Hnutí, komunity, sdružení a spolky:

Nový Jeruzalém česká Fatima - Koclířov - http://www.cm-fatima.cz Sdružení Schoenstatt - http://www.schoenstatt.cz/ komunita Emmanuel - http://www.emmanuel.cz/

Média:

http://www.radiovaticana.cz http://tisk.cirkev.cz katolický týdeník - http://www.katyd.cz radio Proglas

Internetové portály:

http://www.biblenet.cz katechismus katolické církve - http://www.katechismus.cz http://www.katolik.cz http://www.signaly.cz http://www.crsp.cz/kaminky/kaminky.htmInspirace skrze "malou Arabku"

I životy nenápadných lidí žijících daleko na Blízkém východě mohou být inspirativní pro olešnickou farnost. Mladá pokorná řeholnice obdařená několika mimořádnými dary milosti byla "chudou kapkou" zavlažující vyprahlou poušť. Jedna z jejich proseb vyslyšená papežem Lvem XIII. oslovila též otce Lazárka. "..Všude v celé církvi by se mělo stát zvykem, aby kněží slavili jednou za měsíc eucharistii k Duchu Svatému. Všichni, kteří se jí zúčastní, přijmou zvláštní milost a světlo..."

Celý článek o světici.

Citujme ještě text modlitby známé v celé církvi:

Duchu Svatý, osvěť mě.
Lásko Boží, stravuj mě.
Veď mě na cestu pravdy.
Maria, Matko, provázej mne.
Požehnej mi s Ježíšem.
Ochraňuj mě před každým zlem,
klamem a nebezpečím.

 

Jakou knížku na zahradu?

"...Je přirozené, že mnohé knihy, které bereme do rukou o dovolené, jsou více méně jakýmsi únikem, a je to normální. Nicméně, mnoho lidí, zvláště pokud mohou mít více času a prostoru, věnují se poněkud náročnější četbě. Měl bych proto takový návrh: proč neobjevit některé biblické knihy, které obvykle zůstávají nepoznány? Anebo takové, z nichž jsme slyšeli během liturgie krátký úryvek, ale které jsme nikdy celé nepřečetli?..." (Benedikt XVI., 3.8. 2011)

celý text z generální audience

 

Jan Pavel II.

Šest let po své smrti byl na svátek Božího milosrdenství v Římě blahořečen ctihodný služebník Boží Jan Pavel II. Jeho životopis i mnoho odkazů na kratší i delší texty tematicky členěné najdete na stránkách vira.cz pod odkazem PAPEŽ JAN PAVEL II.

 

Týden modliteb za mládež

Naši biskupové vyzývají k intenzivním modlitbám za mládež (a mládeže) během postního týdne od 10. do 17.dubna 2011. Přiložená příručka je šikovným průvodcem pro jednotlivé dny. Kromě citátu z Písma obsahuje vždy kousek z poselství Benedikta XVI. k letošnímu 26. světovému dni mládeže, který se bude slavit v Madridu během Světového setkání mládeže ve dnech 16. – 21. 8. 2011. Dále je pro každý den připraveno krátké zamyšlení, výzva a přímluvy.

Přílohy:
Download this file (tyden_modliteb_mladez_2011.pdf)Týden modliteb[dvacetistránková brožurka s texty na každý den]
 

Adventní týdny s roráty

Nakupujete, pečete, nemáte klid? Že je ješte advent si můžete připomenout vhodnou hudbou. Na TV-MIS.cz je k poslechnutí ►záznam unikátního společného koncertu sborů plzeňské diecéze a souboru Ritornello

 
Více článků...


Strana 9 z 10